19 Temmuz 2009 Pazar

Sokak

Eveeet Meggy ve Eggy nin 2. bölümünü de geride bırakırken, sıradaki sahne için hazırlıklara başlıyoruz. Strafora ihtiyacımız olacak, böyle “strafor” havalıymış gibi ama değil.Havalı değil,bu bildiğimiz köpük :) Bu köpükle binaları oluşturacağız. Aşağıdaki gibi pencere ve kapıları keseceğiz. Sonra da kağıt yapıştırıp boyayacağız.Bu kapılardan biri de Cafe Omlette’in kapısı olacak, Meggy ve Eggy nin çıkışını göreceğiz.Peki bu sokakta neler var? Kafe, bakkal, butik ve Meggy nin evi var. Bakkal için meyve kasaları hazırladım. Tahtadan yapıyoruz ve içini yeşillik niyetine yeşil grafon kağıdı ile dolduruyoruz. Sonra içine oyun hamurundan garip meyve sebzeler yapacağız.

Bakkalın arka planına da buzdolabı magnetinden çıkarılmış şaraplar, oyun hamurundan yumurtalar, yine buzdolabı magneti olan sepet meyveler koyuyoruz. Öne kasaları diziyoruz. Bakkalımız hazır. Bu arada sizlere ufak bir bilgi , bakkalın kapısı yok : )

Bu arada Meggy nin evi bakkalın hemen yanında.
Biraz da butiğe bakalım. Yapım aşaması çok eğlenceliydi. Dışarıya askıda elbiseler dikeceğiz, Bakalım bu senenin ilkbahar- yaz kreasyonunda neler var? Bu soruyu cevaplamadan önce şu askılara ve durduğu yerin nasıl olduğuna bakalım.


Evet genç kızlar çeyizinizden dantellerinizi çıkarın çünkü bu sene dantelli elbiseler çok moda. İri düğmeli dar kesimli şortları da gardrobunuzdan eksik etmeyin...

Az laf çok resim :


Askılığı boyuyoruz, tabela yapıyoruz

Madem butik yaptık burada Meggy için bir şey olsun. Ne olsun? Kocaman yeşil bir şapka olsun;


Rafları biraz dolduralım;
Bu arada butiğin kapısını otomatik kapı olarak yapıyoruz. İsmi öyle miydi ya,neyse artık. Cd kapağından bir adet kapı hazır. Sokakta yerini aldı butik :


Sokağın ufak tefek eksiklikleri kaldı. Yol boyanacak ve pencereli bölümlerin arka planı yapılacak. Yazıyı Meggy’nin film setinde çekilmiş çok özel pozlarıyla bitiriyorum. Hoşçakalın!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder